ABD'de ki Sokak Eylemlerinde İlginç Anlar Yaşandı

ABD’de bir beyaz polis memurunun siyah vatandaş George Floyd’u gözaltına alırken öldürmesi sonrası ırk ayrımcılığı tartışmaları bir kez daha gündemin üst sıralarına otururken, sosyal medyada paylaşılan bir video ülkede siyahlara yönelik ayrımcılığın boyutlarını gözler önüne serdi.

Söz konusu videoda iki beyaz polisin bir siyah vatandaşı ters kelepçe takarak gözaltına almaya çalıştığı görülüyor. Siyah vatandaş sadece ten renginden dolayı gözaltına alındığını vurgularken, polislere büyük hata yaptıklarını söylüyor.

Polisler siyah vatandaşın üstünü ararken, cüzdanından çıkan kimliği görünce büyük şok yaşadı. Siyah vatandaşın Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanı olduğu ortaya çıktı. Polisler, gözaltına aldıkları kişinin FBI ajanı olduğunu anlayınca büyük şok yaşadı. Gözaltına alınan kişi ise bunun üzerine “Siz hayatımda gördüğüm en salak insanlarsınız. Hemen kelepçemi çözün” dedi. FBI ajanı sonrasında ise polislerin amirlerinin gelmesini istedi ve iki polisle amirlerin kartlarını isteyerek şikayet edeceğini söyledi. İki polis ve amiri olay karşısında ne yapacağını şaşırdı.Bu video 59920 defa izlenmiştir..

YORUMLAR

  • 0 Yorum