Altın fiyatları bir anda yükselişe geçti!

2020'de son 10 yılın en büyük yükselişini gösteren altın, yeni yıla da hızlı başladı.

Altın fiyatları bir anda yükselişe geçti!

2020'de son 10 yılın en büyük yükselişini gösteren altın, yeni yıla da hızlı başladı.

Altın fiyatları bir anda yükselişe geçti!
04 Ocak 2021 - 09:17

İşte, 4 Ocak güncel altın fiyatları... Altının onsu yüzde 1.70’lik yükselişle bin 927 seviyesini aşarken, gram altının fiyatı ise 459 liraya yükseldi. Altın fiyatlarının yükselişinde, doların diğer para birimleri karşısında yükselmesi etkili oldu.

4 OCAK PAZARTESİ GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

"OLAĞANDIŞI YÜKSELİŞ DAHA YENİ BAŞLAMIŞ OLABİLİR"

JPMorgan yayımladığı 2021 piyasa görünümü raporunda, altının olağandışı yükselişinin daha yeni başlamış olabileceğine işaret ederek, 2012 yılından geçtiğimiz seneye kadar altın fiyatlarının düşük bir performans gösterdiğine dikkat çekti.

Bu durumun tersine dönmeye başladığını söyleyen JPMorgan, “Eğer altın rallisinin daha başında olduğumuza inanıyorsanız hazırlıklı olmanız gerekli. Yanlış zamanda altına yapılan yatırımı tersine döndürmesi nesiller sürebilir.” değerlendirmesini yaptı.

"YENİ YILIN İLK YARISI DA SÜREBİLİR"

JPMorgan küresel pazar stratejisti Kerry Craig, “Covid vakaları ve aşı dağıtımı şimdilik yatırımcılar için kilit odak noktası olmaya devam edecek. Aşıların geniş dağıtımı olmadan, sosyal hareketlilik ve ekonomideki kilitlenmenin kalkması zor görünüyor. Ekonomideki sarsıntının yeni yılın ilk çeyreğinde sürmesini bekliyoruz” dedi.

Altının düşük reel faiz getirileri ve yüksek enflasyon beklentileriyle birlikte yükseldiğine işaret eden ABC Bullion Küresel Genel Müdürü Nicholas Frappell, “Altın, reel faiz oranları düşük olduğunda geleneksel olarak daha iyi performans gösterir” dedi.

2020'DE EN ÇOK ALTIN KAZANDIRDI

Salgının yarattığı panik yatırımcıların tercihlerini de alt üst etti. Yılın en çok konuşulan yatırım aracı altın oldu. Gram altın bu yıl yüzde 55.9’u bulan yükselişe imza attı.

Bu haber 2270 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
stats
Engelleyiciyi kapattım!